Emajääkaru Vaida kõhust avastati kasvaja

 (3)
Tallinna Loomaaia loodushariduspäev
Jääkaru Friidal sündis novembri lõpus poegFoto: Eero Vabamägi

Jaanuari lõpu paukuv pakane loomaaiaasukaid ei kohuta, esialgu on ainsaks mureks automaatjootjate külmumine.

Valguspäeva pikenemine ja taevas särav päike on aga huikama pannud noored damaani-kassikakud, paaritumisega on algust teinud kaljukotkad. Pehmesse ja sooja kaamelivillaga vooderdatud pessa munes reede, 31. jaanuari varahommikul esimese muna habekotkas. Kameruni kääbuskitsedel on jaanuarikuus sündinud juba 18 tallekest, teatab Tallinna Loomaaed.

Esmaspäeval tuli loomaaiatöötajail võtta vastu raske otsus ja panna peale pikaajalist ravi magama 30. eluaastat käinud emajääkaru Vaida. Tema kõhunäärmes avastati kahekilone kasvaja.

Kaasani loomaaias sündinud ja ligi 27 aastat Tallinnas elanud jääkarumemm kasvatas üles neli karupoega. Neist viimane, Friida elab praegugi Tallinna loomaaias ja on parasjagu soojas pesakambris ametis poja üleskasvatamisega. Alates reedest on kõigil huvilistel võimalik Tallinna loomaaia kodulehe vahendusel pesakambris toimuvast osa saada.

Neljapäeval tähistati elevandimajas kahe eelmisel aastal loomaaias koorunud keskaasia kilpkonna sünnipäeva. Kreeka pähkli suurustest kilpkonnahakatistest on aastaga saanud pea 10-sentimeetrised asjalikud noored kilpkonnad.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare