Euroopa Komisjon leevendas katkupiirkondade sigade tapmise nõudeid

 (3)
TAPAMAJA
Foto: Karin Kaljuläte

Veterinaar- ja toiduameti ettepanekul kinnitas Euroopa komisjon rakendusotsuse muudatuse, mille kohaselt tohib III tsoonist pärit sigu tappa ka samal päeval kui tapetakse tsooniväliseid sigu. Varem tuli III tsoonist pärinevaid sigu tappa eraldi päeval.

Sigu tohib tappa päeva lõpul kui pärast neid teisi sigu enam ei tapeta. Endiselt tohivad III tsoonist pärit sigu tappa ainult vastavat luba omavad tapamajad. Rakendusotsuse muudatusega antava erisuse saamiseks peab ettevõte oma tegevuse korraldama viisil, mis tagab nii tapmisele saabuvate sigade kui ka neilt pärinevate saaduste piisava eraldatuse ning sellisele töökorraldusele saama ka veterinaar- ja toiduameti heakskiidu.

„Koostöös lihakäitlejatega oleme leidnud võimaluse sigade Aafrika katku piirangute leevendamiseks. Pärast mitut kuud läbirääkimisi saime Eesti seakasvatajate jaoks soodsa lahenduse,“ ütles veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda.

Eesti ühe suurima toiduainetööstusettevõtte HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul on kõnealune leevendus igati tervitatav, kuna III tsoonist pärit sigu on kulukas ja töökorralduslikult otstarbetu eraldi tappa. „Katkupiirkondadest pärit sigade tapmise nõuete leevendus on hea näide koostööst veterinaar- ja toiduameti ning ettevõtete vahel ühise eesmärgi nimel,” lisas Mere.

III tsooni kuulub kogu Jõgeva- ning Järvamaa ja lisaks veel Kõo, Kolga-Jaani, Laeva, Valjala, Pihtla, Laimjala, Väike-Maarja, Tapa, Rakke ja Kadrina vald ning Tamsalu vallast osa, mis asub Tallinna-Tartu raudteest edela pool, samuti Aegviidu ja Anija vald ning Kuusalu vallast osa, mis asub E20 maanteest lõuna pool.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare