FOTO: Vagula järvest püüti 9-kilone haug

 (13)
FOTO: Vagula järvest püüti 9-kilone haug
Foto: Vaiko Tigane---

Pühapäeva varahommikul kell 4.30 vähenes Vagula järve fauna 9 kilo võrra, kui paadunud kalamees Nikolai Šaduro 107 cm pikkuse haugi kummipaati tõstis.

Kalamees on kogu oma elu elanud Tamula kaldal ning teab seda järve nagu viit sõrme. Vahel käib aga mees õnne proovimas ka teistel veekogudel. Seekord sõudis ta sõbraga Vagulale juba kell 4, sest parim võtuaeg on haugil päikesetõusu ajal, kui röövel järvesügavikust hommikusöögil käib, vahendas Võrumaa24.

Peale paarikümmet viset haakis end landi külge poolekilone haugike, kelle mees tagasi lasi, öeldes „Kutsu oma vanaisa siia“. Järgmise viskega jäigi lant nagu kännu taha kinni ja mõneminutise väsitamise järel said mehed eluka oma valdusse.

Täpselt 9-kilose röövli elule sai saatuslikuks ihalus 15-grammise Rapala roovaba landi järele, mis kinnitatud Salmo rullil oleva 0,16 mm nööri külge.

Taoline saak väärib seda enam tähelepanu, et 22. mai kalastusvõistlustel Vagula Röövik püüti kogu kamba peale välja vaid mõni kilo haugisid, 30. mai Tamula Purikal saadi aga 27 osaleja peale vaid üks 600-grammine haugike.