FOTOD | Aiandustalu tõmbenumbriks on hostade kõrval koerad

 (1)
Avatud talude päev
Avatud Talude Päev 2018 Elise Aed
Avatud Talude Päev 2018 Elise AedFoto: Silvi Lukjanov

Allan ja Elisa sõitsid Tallinnast Järvamaale Elise Aeda mitte aiandustalu rikkaliku taimevaliku, vaid pere koerte tõttu.

„No nii on jah, et koerad olid meile tulekul suuremaks tõmbenumbriks. Nad on ju nii armasad,“ kinnitas aianadustalu okaspuude aias tabatud noored. Elisa lisas kõrvalt, et tahtsime ikka vaadata ka taimi ja äkki isegi valime midagi. Põhjus selleks on juba kasvõi seetõttu, et tema aiandustalu nimed on üsna sarnased.

„Meile jäi nii mõndagi siit ilusat aiast silma, kasvõi juba siit okaspuude valikust,“ lausus ta.
Aiandustalu Elise Aed perenaine Reelika Marrandi sõnas, et taimede valik on neil tõesti rikkalik. Ainuüksi hostasid on müügiks üle 150 nimituse, kollektsioonis lausa 200 ringis, lisaks poolsada nimetust päevaliiliaid, üle 40 sordi flokse ning vähemalt 20 ringis astilbesid.

„Meil on siin veel mitmeid vähem tuntud ja lausa tundmatuid taimi. Kõigil juures sildid, et täna aiandit külastavatel inimestel oleks jalutades võimalik nende nimetustega ka iseseisvalt tutvuda,“ selgitas Marrandi.

Külastajate huvi on suur. Esimesed astusid aiast sisse jba enne kümmet. „Kõik on oodatud uudistama. Selleks me pea kõigil avatud talude päevadel ju osalemegi,“ kinnitas Marrandi.

Tänavu osaleb avatud talude päeval 296 talu ja põllumajandustootmist.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu ja põllumajandustootmist ning taludesse tehti ligikaudu 45 000 külastust. 2016. aastal osales 234 talu ja tehti ligikaudu 85 000 külastust. 2017. aastal külastati 280 talu, põllumajandustootjat ja maaettevõtet üle 120 000 korra.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare