FOTOD: Eesti kauneimad lehmad on Olivia ja Marga

 (6)

VISS 2017
VISS 2017Foto: Argo Ingver

Täna Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis toimunud näitus-konkursil Viss 2017 pärjati eesti holsteini tõugu loomadest võitja-tiitliga lehm Olivia ja eesti punast tõugu loomade seast lehm Marga. Mõlema tõu vissid annavad piima Tartu Agro Rahinge farmis.

Ka kõigi vanuseklasside vissitiitlid läksid tänavu Tartu Agrosse, neist viis Rahinge ja üks Vorbuse farmi. Reservvissid on holsteini tõugu Pärja-Red Rahinge laudast ja punast tõugu lehm Kalli Vorbuse farmist.

Küll aga jõudsid kolme parema sekka vanuseklasside lõikes ka kaks Kehtna Mõisa OÜ ja Kõpu PM OÜ lehma ning üks Põlva Agro OÜ, Peri POÜ ja Tammsaare OÜ lehm.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu korraldatud näituskonkursil, mida tänavu peeti juba 28. korda, osales kahe tõu peale kokku 83 lehma 18 piimatootjalt. Kaugeim kohaletulnu oli Nigula Piim OÜ Läänemaalt. Kohtunikuks oli tänavu Gill Zeilon Rootsist.

Samaaegselt peeti põllumajandusmuuseumis ka Ülenurme mõisa- ja talupäeva, kus pakuti giidiga ringkäike ning võimalust osaleda õpitubades, kus tegevust jagus nii väikestele kui suurtele.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare