FOTOD │ Hollandis, Taanis ja Saksamaal söövad lehmad putru

 (1)

Söödamikserid.
Söödamikserid. Foto: Lii Sammler

„Kompaktsöötmine tähendad seda, et lehmadele söödetakse putru,“ selgitab BvL söödamikserite Baltimaade esindaja Arunas Šimkunas.

Tavalisest täiratsioonilisest miksersöödast (söödamikseris segatakse kõik kuivad komponendid), mida kasutab enamik farme, erineb kompaktsöötmine selle poolest, et heksel on lühem ning söödamikserisse lisatakse ka vett. Nii saadakse paksem pudrutaoline sööt.

LvB mikeritehase esindaja Dominik Schilling selgitas tehase Baltimaade partneritele ja põllumajandusajakirjanikele, et plussideks on sööda kõikide komponentide parem omastatavus, väiksem sorteerimisvõimalus ja kuna lehmad ei saa pudrust paremaid palasid välja sortida, saab kogu kari ühtlase toidu.

Muidu on nii, et domineerivad lehmad söövad paremad palad sööda seest ära ning tagasihoidlikumad peavad leppima jäänustega. Nii annab kompaktsöötmine võitu ka piimas.

BvL söödatehnika tehas asub Bremeni linna ja Hollandi piiri vahel Emsbürenis. Peamiselt toodab ta erinevaid söödamiksereid, samuti silolõikureid, ruloonipurustajaid jms.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat igapäevastest ilmatarkustest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare