FOTOD: Maaelu Edendamise sihtasutus valib parimat loomakasvatajat


MES valis parimat loomakasvatajat
MES valis parimat loomakasvatajatFoto: Jane Lumiste, Maaleht

MES valib juba üle kümne aasta parimat piimakarjakasvatajat. Parima lihakarjakasvataja valimise tava on natuke noorem.

Eelmisel nädalal külastas valimiskomisjon, kuhu kuulusid MES-i ja nõuandeteenistuse, maaeluministeeriumi, rahandusministeeriumi, tõuloomakasvatajate ühistu, maaülikooli, jõudluskontrolli ning VTA esindajad, kandidaatide farme.

Piimaveisekasvatajaist olid kandidaadid Kaiu LT OÜ, Metstaguse Agro OÜ ja JK Otsa talu OÜ. Arvestati piimatoodangut, piima kvaliteeti, rasvasust ja valgurikkust, samuti ettevõtte arengut, innovaatilisust, keskkonnasõbralikkust ja jätkusuutlikkust.

Kaiu LT OÜ on piimatootjate edetabeli tipus püsinud juba mitu aastat. Seekord oli ta teisel kohal Tartu Agro (12 342 kg) järel. Kaiu piimatoodang oli mullu 12 233 kilogrammi piima keskmiselt lehma kohta.

Metstaguse Agro OÜ avaldab muljet oma järjepideva tõusvas tempos arenemisega. Tänavu jõudis ta piimatootjate TOP-50s 16. positsioonile keskmise toodanguga 11 020 kilo lehma kohta.

Kolmas kandidaat, JK Otsa talu, on samuti tippkarjade tabelis igal aastal esindatud ning tema mullune toodang oli üle kümne tonni piima lehma kohta.

Parima lihaveisekasvataja kandidaate oli neli: Perekond Kapteini talu Hiiumaal, Küüniniidu OÜ Valgamaal, Meelis Erti Pilpa talu Raplamaal ning Holvandi Agro OÜ Põlvamaal.

„Kõik kandidaadid olid väga tugevad,“ hindas lihaveisekasvatajaid ETKÜ juhatuse esimees Tanel Bulitko. „Ühegi kohta ei tekkinud küsimust, miks ta kandidaadiks esitati.“

Seotud lood:

Võitjad kuulutatakse välja 22. veebruaril. Tunnustuseks saavad nad pronksist loomakujud, mis antakse võitjatele kätte 22. veebruaril maaeluministeeriumis peetaval aktusel.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare