FOTOD: Parimad noortalunikud õpivad Järvamaal

 (3)

noor talunik 2015
Foto: Ingmar Muusikus, Maaleht

Iga-aastane noortalunike võistlus oli seekord toodud Türi lillelaada platsile.

„On uudsem ja kompaktsem ja kes laadalistest võistlusi vaadata tahtis, sai ka vaadata,“ ütles JKHK õppe- ja kasvatusosakonna asedirektor Riina Muuga.

Võisteldi teooria tundmises, maa mõõtmises, traktori haakimises ja vigursõidus, kartulite noppimises, loomade mõõtmises, vanade tööriistade tundmises, puusaagimises jm. aladel.

Noored põllumehed Järvamaa, Põltsamaa ja Olustvere ametikoolist ning maaülikoolist võistlesid meeskondade kaupa, innustades ja toetades üksteist.

„Laura, tee ruttu, sul on vale tehnika…“ ergutasid Olustvere poisid võistkonnakaaslast võiteol, ja asi õnnestuski. Pisut kiiremini kui põllumajandusministril Urams Kruusel, kes samuti oma võimed proovile julges panna.

Kümne ala kokkuvõttes tunnistasid kohtunikud võitjaks Günter Kuru, teise koha ja parima taluperenaise tiitli sai Läänemaa tüdruk Dirgis Jõemaa, kolmandaks jäi Martin Žuravljov. Kõik õpivad Järvamaa kutsehariduskeskuses.

„Meil on 15. võistlus, ja selle aja jooksul on Eestil olnud 7 põllumajandusministrit, üks neist kaks korda,“ tutvustas võistluse pikka traditsiooni kooli direktor Rein Oselin.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare