FOTOD: Võistlusplatsid loositud, hakkab heitlus


Kündmise mm Taanis
Eesti mehed künni MM-il TaanisFoto: Lii Sammler

Kündmise maailmameistrivõistlustel Taanis loositakse võistluspäeva eelõhtul võistlusplatsid. See käib nii, et maailma künniorganisatsiooni sekretariaat ütleb riigi ja siis tuleb selle riigi võistleja ning tõmbab omale võistlusplatsi numbri.

Tavaatrade kõrrekünnil sai Indrek Zilensk kolmanda võistlusplatsi, pöördatradel on Jüri Laia platsi number 37.

Meie mehed on mõlemad hästi hea võistlusnärviga ja tasakaalukad ning teevad kindlasti oma parima. Ka reedese päeva, mil võinuks veel trenni teha, pühendasid nad atrade sättimisele-timmimisele.

Ka Eestit kohtunikuna esindav Taavi Võsa rõhutas atrade seadistamise tähtsust. Jüri Lail on tänavuseks aastaks adrale tehtud mitu uuendust. Kui mullu võistles ta Prantsusmaa kergetel muldadel metalladraga ja leidis, et see polnud kõige õnnestunum valik, siis tänavu on tal samasuguste Taani põhjaosa muldade jaoks plastmasshõlmaga ader. Ka adra tugirattaid on ta lisanud ja timminud, peale selle on oluliselt lihtsamaks muudetud nende pööramine.

Lisaks meeste oskustele ja atradele oleneb palju sellest, kes on võistluspõllul naabrid, sest põllud tuleb naabritega kokku künda. Indreku naabriteks on Prantsusmaa ja Sloveenia. Prantsusmaa on kõva künniriik ja tugeva konkurendi naabruses on hea olla. Täna vaadatud harjutuskünd oli päris kena ka Sloveenial.

Jüri naabrid on Soome pikaaegne võistleja ja meie meeste hea tuttav Hannu Alander ning teisel pool Lõuna-Aafrika esindaja. Viimastel aastatel pole Lõuna-Aafrika osalenud, mullu olid n.ö poole võistkonnaga. Nendegi harjutusplats oli suhteliselt vaadatav ning meie kogenuim mees Jüri Lai end naabrist arvatavasti segada ei lase.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare