Hiiu piimatootjad panustavad Saaremaa piimatööstusele

 (1)

Siimani Farm - lehmad
Foto on illustratiivne.Foto: Jassu Hertsmann

Saarte Vissil osalenud Hiiumaa piimatootja näeb naabersaare piimatoot-mise tulevikku partnerluses Saaremaa Piima­töös­tusega.

Teisipäeval Upal toimunud vissinäitusel osalenud Hiiumaa piimatootja Olav Ellermäe (Hiiu Õunakasvatuse OÜ) arvab, et olukorras, kus Saaremaa Piimatööstus ja Piimaühistu peavad hiidlaste piima väga oluliseks, näevad sellest koostööst tulu ka hiidlased, kirjutab Saarte Hääl. Alles hiljuti käis Saaremaa Piimatööstuse juhtkond eesotsas Ülo Kivisega Hiiumaa farme üle vaatamas ja julgustas hiidlasi koostööd jätkama. “Kivine ise käis meie laudas kohal ja ütles: tootke,” lausus Ellermäe, kelle sõnul on Hiiumaa tootjad juba mitu aastat olnud ka Saaremaa Piimaühistu liikmed.

Olav Ellermäe sõnul Hiiumaa piimafarmid praegu oma meierei loomist ei plaani, sest suurema kaasaegse meierei tegemiseks on Hiiumaal toodetud piimakogus võib-olla natuke väike. Praegu müüvad oma piima Saaremaa tööstusele kõik Hiiumaa piimafarmid, kuid kogus võiks isegi suurem olla. “Rääkisin just pütijuhiga, praktiliselt 18 tonni oli peal ja oleks veel mahtunud 8 või 10 tonni,” viitas Ellermäe tsisternauto vabale ruumile.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare