Hundid ründasid lauda kõrval maganud lambakarja

 (31)
Lambad
Foto: Ilmar Saabas

Reede ööl vastu laupäeva murdsid hundid Emmaste külas asuva Ohaka talu karjast neli lammast, vigastasid kümmet ja vähemalt viis lammast on teadmata kadunud.

Ohaka talu perenaine Linda Pomerants rääkis, et pool lambakarjast magas laudas, teine pool sealsamas õuel lauda kõrval. Pomerants selgitas, et kevadel ei taha lambad hästi umbsesse lauta enam minna, kirjutab Hiiu Leht. 

Kuna laut oli lausa koduõuel, ei hakanud eelmisel päeval haiglast tulnud perenaine vaeva nägema ja jättis osa lambaid välja. “Ma ei uskunud, et nad tulevad nüüd kevadel ja otse koduõue, aga näed tulid. Tulid lammastele järele,” rääkis Pomerants. Osa loomi oli veel eilegi kadunud, nii et lõplikku arvu, kui palju lambaid 80pealisest karjast, milles 35 vanalooma ja 45 talle, hukkus, ta öelda ei osanud.

Tuttavad jahimehed leidsid laupäeval karjamaalt kahe hundi järjed ja pildistasid need ka üles, kuid selleks ajaks kui keskkonnaameti spetsialist kohale jõudis, oli kõvasti sadanud ja jälgi enam tuvastada ei õnnestunud. Linda Pomerantsi sõnum lambaomanikele on “Hoidke oma lambad öösiti laudas, ka kevadel!” ja jahimeestele “Hiiumaa hundivabaks!”.