Karusloomafarmide keelustamiseks on allkirja andnud enam kui 1000 inimest

 (8)

Karusloomafarmide keelustamiseks on allkirja andnud enam kui 1000 inimest
Karjaküla karusloomafarm. Foto on illlustratiivne.Foto: Rauno Volmar

Eile tuhande digiallkirja künnise ületanud karusloomafarmide keelustamist pooldav petitsioon antakse novembris üle Riigikogule. Tegemist on ühega esimestest algatustest, mis jõuab Riigikokku kevadel jõustunud petitsiooniseaduse toel.

Digiallkirjade kogumine on osa MTÜ Loomuse pikaajalisest kampaaniast „Olen loomade poolt!“, mille eesmärk on teiste Euroopa riikide eeskujul piisava üleminekuaja järel keelustada karusloomafarmide pidamine Eestis, vahendab Bioneer.ee.

Käesoleva aasta aprillis läks lukku petitsioon, millele andsid oma allkirja karusloomafarmide keelustamiseks nii e-posti teel kui ka kirjalikult ühtekokku 9000 Eesti inimest. Kuna 12. märtsil 2014 jõustus petitsiooniõigust reguleeriv seadus, mille kohaselt saab vähemalt 1000 inimese poolt allkirjastatud märgukirjaga esitada Riigikogule ettepanekuid seadusmuudatuseks, siis seadis MTÜ Loomus maikuus üles uue petitsiooni, mida sai allkirjastada üksnes ID-kaardiga.

Eestis kasvatatakse karusloomadena tšintšiljasid, küülikuid, naaritsaid ja rebaseid, mujal maailmas ka koeri, kasse, kährikuid, tuhkruid, kopraid, nutriaid, hülgeid, oravaid, karusid ja teisi koheva karvkattega loomi.

Saar Polli uuringutulemused näitavad, et üle poole ehk 59 protsenti Eesti elanikkonnast ei poolda metsloomade kasvatamist karusloomafarmides üksnes karusnaha saamise eesmärgil.

Seotud lood:

Tänahommikuse seisuga on farmide keelustamiseks toetust avaldanud 1024 inimest, teiste hulgas ka mitmed tuntud inimesed, näiteks Ardo Kivi, Elina Born, Hasso Krull, Ivo Uukkivi, Jaan Kaplinski, Jim
Ashilevi, Kadi Toom, Kaido Põldma, Kalle Kurg, Kallervo Karu, Karolin
Kuusik, Kristjan Sarv, Lenna Kuurmaa, Loore Martma, Madis Nestor,
Margit Keerdo, Maria Avdjushko, Nero Urke, Tõnu Trubetsky ja Veiko
Õunpuu.

Karusloomafarmid on keelustatud Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Austrias, Horvaatias, Hollandis, Sloveenias ja Bulgaarias. Osaliselt on karusloomafarmid keelustatud Taanis, Šveitsis, Rootsis, Itaalias ja Uus-Meremaal.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare