Kaul Nurm: Eesti rahvas ei hakka kunagi Poola piima jooma

 (15)
Mahetooted Pajumäe talus
Foto: Tanel Meos

Maaelu- ja põllumajanduspoliitika asjatundja Kaul Nurm leiab, et Poola piima turuosa meie poodides on väga marginaalne ja seda hirmu pole, et meie oma piim joomata jääks.

"Eile, kui Toompeal toimus põllumeeste aktsioon "(M)ärkamine!" räägiti väga palju maaelust, aga seostati seda enamasti piimatootmise, eriti suurtootjatega," lausus täna hommikul ETV saatesTerevisioon 24 aastat Eesti Talupidajate Keskliitu juhtinud ning tänavu augustis pensionile siirdunud Kaul Nurm.

Saatejuhi küsimusele, kas tegemist oli suurtootjate lobbyga, vastas Nurm, et tema nägi selle ürituse taga tõesti suurtootjate kõrvu.

Kindlat väitis aga kauaaegne põllumees, et eestimaalased Poola piima jooma ei hakka, olgugi, et selline kõrgpastöriseeritud toode meie kauplustes praegu saadaval on. "Selle piim tarbijaskond on väga väike. Meie oma joogipiim ei kao kuhugi. Toodame üle kahe korra rohkem piima kui jõuame ära tarbida. Ja selle hulka on arvestatud ja juust ja jogurt," selgitas Nurm.

10 000 piimalehma karjast väljaminekut ei pidanud ta samuti probleemiks. "Igal aastal on karja väljaminek 20% ehk üle 20 000 lehma. Ja see on normaalne. Tegelikult on meil lehmi nüüd küll vähem, aga piima toodame enam - 3,3% võrreldes möödunud aastaga. Jutt sellest, et peame hakkama piima sisse tooma, ei ole minu jaoks veenev," sõnas Nurm.

Allikas: ERR

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare