Maamajandus

Kiletunnelist saab suurema maasikasaagi kui avamaaltAranFarmingu ilusad suured maasikad on Eestis kasvatatud, kinnitab Paavo Otsus.
AranFarmingu ilusad suured maasikad on Eestis kasvatatud, kinnitab Paavo Otsus.Mikk Mihkel Vaabel

Tänavuse jaheda kevadega on maasikad punase kuue selga saanud vaid kasvuhoonetest, avamaalt tuleb saak pärast jaanipäeva.

Tartumaal Haaslava vallas laiuvad AranFarmingu maasikapõllud 15 hektaril ja neist pool on kaetud saja meetri pikkuste kiletunnelitega. Kasvuhoonet meenutavad ehitised hoiavad taimed soojas ja tänavuse kevadega said seal marjad avamaaga võrreldes kolm nädalat varem puna palgele.

“Esimene maasikas läks punaseks 26. mail ja esimese saagi korjasime 1. juunil,” teab AranFarmingu juht Paavo Otsus täpselt. Kümme aastat Šotimaal maasikakasvatuses töötanud mees otsustas sealse kogemuse Eestisse tuua ja pani neli aastat tagasi esimesed kolm kiletunnelit püsti.

Ühelt poolt võimaldab kilehoone saada varasemat saaki, teisalt kaitseb vihma eest. Nii on vähem hallitust ning mädanikke, saak kvaliteetsem ja suurem. Šotimaal, kus sajab üle päeva, kasvatataksegi maasikaid vaid kiletunnelites.

“Kolm aastat tagasi läks põllul vihma tõttu 30 tonni marju nahka, nii enam jätkata ei saanud,” meenutab Paavo Otsus. Samas polnud istanduse ja kiletunnelite rajamiseks sugugi lihtne raha leida.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare