Kohus linnufarmidele: kuketibusid võib tappa

 (1)

Proosu talu kana kolis laudast õue põõsasse ja haudus novembrikuus peaskonna tibusid
Foto: Karin Kaljuläte

Saksa kohus otsustas möödunud reedel loomakaitsjate esitatud kaebust arutades, et vastukoorunud kuketibide tapmine linnufarmides on igati õigustatud ning seda pole põhjust keelata.

"Loomaõiguste seisukohalt on see kibe kaotus," kommenteeris kohtuotsust Põhja-Reinimaa-Westfaalia keskkonnaminister Johannes Remmel. "On selge, et otsus õigustatud vaid formaalselt."

Kohus tugines seadusesättele, mis lubab loomi tappa, kui selleks on olemas mõistlik põhjus. Sellega toetas kohus farmerite seisukohta, et kuketibude üleaskasvatamine on äriliselt ebaproportsionaalselt suur kuluartikkel ning neid pole kasumlik pidada.

"Loomakaitse jäi ärihuvidele alla. Ja see pole aktsepteeritav," selgitas Saksa loomakaitseliidu juht Thomas Schröder portaalile The Local.

Põhjust ja alust vastkoorunud kuketibude hukkamise peatamiseks liidumaa tasandil otsitakse juba 2013. aastast, kuid siiani ebaõnnestunult. Föderaalsel tasandil on aga valitsus keeldunud teemat arutamast.

Föderaalne põllumajandusminister Christian Schmidt on otsinud probleemile lahendust omal moel, püüdes leida hukkamistehnoloogiat, mis ei tekitaks tibudele liigseid kannatusi. Selline tehnoloogia loodetakse juurutada millalgi 2017. aasta jooksul.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare