Kõik uus masinate kohta toetustaotluste eelAS Dotnuva Baltic tutvustas tehnikauudiseid.
AS Dotnuva Baltic tutvustas tehnikauudiseid.Foto: AS Dotnuva Baltic, Maaleht

Tänavu korraldasid masinamüügifirmad omaette seminare, kuna talvistel taimekasvatusseminaridel ei ole põhjalikus tootetutvustuseks aega.

Dotnuva Baltic pidas suure tehnikaseminari Tartus Lennuakadeemias. Seal räägiti lahti nii tehnika, väetiste kui seemnete teema.

Seminaril räägiti kõige enam keskmise suurusjärgu, 85-115 hobujõulistest traktoritest, mis on kõige universaalsemad, kuna sobivad nii põllule kui farmi. Teatavasti on nn universaaltraktorid peamine suund praegu kogu maailmas.

Ent Case IH on tuntud ka oma ülisuurte osaliselt roomikutega traktorite poolest, millest võimsaimad ületavad 600 hobujõu piiri.

Case IH tehase tegevusest ja toest traktoriomanikele rääkis selle esindaja Maris Kanderans.

Kvernelandi tootejuht Urmas Lees tegi seminaril ettekande Kvernelandi atradest. Kui Kvernelandi ader oli eelmisel sajandil maailma juhtivamaid, siis vahepeal toimus atrade arengus pisuke seisak. Nüüd on välja arendatud uue põlvkonna i-Plough ader, mis on juba täiesti kaasaegse tehnoloogiaga.

Seotud lood:

Kuna Dotnuva Baltic tegeleb ka kuivatusseadmetega, tutvustati neidki.

Ja et kogu see ilusa tehnika ainult vaatamiseks ei jääks, rääkis konsulent Epp Säga lõpuks investeeringutoetuse võimalustest ja tingimustest. Uus toetuse taotlusvoor läheb lahti juba tuleval nädalal.

Lisaks Dotunuva Balticule pidasid investeeringutoetuste taotlemise eel seminare ka AS Tatoli, OÜ Jatiina ja Baltic Agro Machinery.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare