Lääne-Virumaal hukkus taas massiliselt mesilasi, proovidest leiti veterinaarravimi ja taimekaitsevahendi jääke

 (17)
OÜ Artocarpus mesilas Lääne-Virumaal hukkusid suvel miljonid mesilased.
Foto on illustratiivne.Bianca Mikovitš

Põllumajandusametile on laekunud kaks teadet hukkunud mesilastest, üks Lääne-Virumaal ja teine Saaremaal.

Saaremaa juhtumi puhul hukkunud mesilastest taimekaitsevahendite jääke ei leitud ja täpsemad asjaolud selgitab välja veterinaar- ja toiduamet.

Lääne-Virumaal hukkunud mesilastest võetud proovist tuvastati veterinaarravimi ja taimekaitsevahendi toimeainete jäägid. Kõikide jääkide sisaldus mesilastes oli selline, mis võis põhjustada mesilaste hukkumise. Põllumajandusuuringute keskuse laborianalüüside tulemused viitavad nii veterinaarravimi kui ka taimekaitsevahendi kasutamise nõuete eiramisele.

Põllumajandusamet jätkab menetlust Lääne-Virumaa taimekaitsevahendite väärkasutamise ja asjassepuutuvate isikute suhtes. Toetuse taotleja puhul teavitatakse ka põllumajanduse registri ja informatsiooni ametit, et rikkumist oleks võimalik võtta arvesse toetuse määramisel. Korduva rikkumise ilmnemisel tunnistatakse taimekaitsevahendi väärkasutaja taimekaitsetunnistus kehtetuks.

Veterinaarravim, mille jääke mesilastest leiti, on olemuselt insektitsiid, mida kasutatakse loomadel kirpude, sipelgate jt tõrjeks. Veterinaar- ja toiduamet tegeleb antud preparaadi kasutamise uurimisega mesilas.

Kontrollid asjaolude tuvastamiseks viisid läbi põllumajandusamet ja veterinaar- ja toiduamet.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare