Laimjala õunaaed loobub bürokraatia tõttu suurtoetusest

 (18)

REBASE TALU JÄRVAMAAL AMBLA VALLAS
REBASE TALU JÄRVAMAAL AMBLA VALLASFoto: Sven Arbet

Laimjala vallas tegutsev puuviljakasvatusettevõte Asvamäe OÜ loobub 350 000 euro suurusest toetusest, mille abil plaaniti uurida lõunapoolsemast kliimast pärit õunapuusortide sobivust Saaremaa oludesse.

“Selle projektiga on bürok­raa­tia lihtsalt nii hull, et pole nagu mingit tahtmist seda asja teha,” ütles Asvamäe OÜ juhatuse liige Tiina Kiiker, kelle sõnul tuleks projekti raames läbi viia umbes 30 hanget. “Isu läheb ära,” tõdes kogemustega projektirahataotleja Tiina Kiiker.

Projekti eksperdina kaasatud Polli aiandusuuringute keskuse teadur Neeme Univer kinnitas Saarte Häälele, et projekti juht on teda loobumisest teavitanud. “Rohkem ma küsima ei hakanudki,” lausus Univer.

Saarte Hääl kirjutas märtsis, et Asvamäe OÜ ja Eesti maaülikooli Polli keskus võtavad Laimjala vallas koos ette kaheksa aasta pikkuse uuringu, et katsetada Saaremaa pehmema kliima oludes lõunapoolsete õunapuusortide ja istikualuste vastupidavust ja tootlikkust.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare