Loomakaitse selts kurjustab saarlastega


Lemmikloom.ee Kasside Turvakodus
Foto: Eero Vabamägi

Eesti loomakaitse selts ei ole rahul Lääne-Saare vallavalitsuse tegevusega hulkuvate ja omanikuta kasside probleemi lahendamisel.

Loomakaitse seltsile teatati Lääne-Saare vallas Vaivere külas Otsa talu juures hulkuvatest kassidest, kellest üks on emane ja neli poega, kes on sinna jäetud endise omaniku poolt, kirjutab Saarte Hääl.

Info kasside kohta pärines kohalikult elanikul, kes on ka Lääne-Saare vallavalitsuse poole pöördunud, kuid olukord ei ole lahenenud. Loomi ei ole varjupaika toimetatud ning teatajale öeldi vallamajast, et ta ei tohi hulkuvaid kasse sööta. Samal ajal on hüljatud kassid Vaivere külas juba kärntõppe haigestunud.

Vallavanem Andres Tinno vastusest seltsile aga selgub, et kui inimene on peremeheta kasse juba üle aasta toitnud, näitab see tema tahet ja hoolitsemist ning käitumist kasside omanikuna.

Eesti loomakaitse seltsi hinnangul näitab olukord, kus inimene on pidanud juba üle aasta võõraid kasse toitma, et kohalik omavalitsus ei ole hulkuvate loomadega tegelemisel seadusest tulenevate ülesannete kõrgusel.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare