Loomakasvatusinstituut rääkis oma uurimustestParimate loomakasvatajate valimine
Foto: Lii Sammler

Iga aasta märtsis peab Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut konverentsi „Terve loom ja tervislik toit“. Tänavune konverents oli juba üheksas.

Esimesel päeval keskendutakse tavaliselt toidutehnoloogiale, arendustele ja toiduohutusele, teisel päeval loomade tervisele. Alati on väljas ka esinduslik ning huvitav stendiettekannete ekspositsioon.

Eelmisel ja alanud aastal on tähelepanu keskendunud just toidu teemadele. Lisaks uurimustele uuendatakse ka EMÜ mikromeierei ning piimalabor, välja ehitatakse lihalabor.

Konverentsi toidupäeval oli pearõhk toiduohutusel. Räägiti nitraatidest, bakteritest, toidulisanditest jpm. samuti tutvustati uusi tervisetooteid ja nende mõju.

Loomapidajad ning veterinaarid said ulatusliku ülevaate loomade tervise probleemidest alates vähkidest ja lõpetades lihaveistega. Lahati katkude – nii vähikatku kui sigade aafrika katku olukorda Eestis, olulisel kohal olid ka veiste tervise teemad.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare