Maaelukomisjon kaalub, kas keelustada karusloomakasvandused või mitte

 (66)

Maaelukomisjon kaalub, kas keelustada karusloomakasvandused või mitte
Foto: Rauno Volmar

Riigikogu maaelukomisjon otsustab sel sügisel esimeses järjekorras, kas algatada karusloomakasvandusi keelava eelnõu või mitte.

Eesti Karusloomakasvatajate Aretusühing andis eile pärastlõunal Padarile üle petitsiooni, millega karusloomakasvatajad nõuavad kasvatuste keelustamise protsessi lõpemist. Samas on maaelukomisjoni menetluses juba üle 10 000 inimese allkirjaga pöördumine, millega nood taotlevad Eestis karusloomakasvanduste keelustamist kümne aasta jooksul.

"Meil on nüüd petitsioon petitsiooni vastu. Aga luban, et teeme sügisel kiiresti omad otsused ära – kas ühele või teisele poole, see sõltub maaelukomisjoini meelsusest," ütles maaelukomisjoni esimees Ivari Padar Lääne Elule.

„Maaelukomisjon on saanud raske ülesande. Komisjoni liikmed peavad sügisel otsustama, kas Eesti kuulub kaasaegsete, eetikat väärtustavate riikide hulka. Keelustamise poolt on tuhanded Eesti inimesed; keelustamine on toimunud paljudes maailma riikides ja loomaõiguslased jätkavad keelu nõudmist kuni selle jõustumiseni“, ütles loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Taperson.

Allikad: Lääne Elu, TV3

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare