Maaeluminister kohtus Jõgevamaa põllumeestegaMaaeluminister Tarmo Tamm, Torma POÜ juhatuse liige Ahto Vili ja Aasta Põllumees, Pajusi ABF AS juhatuse liige Lembit Paal arutamas maaelu probleeme.
Maaeluminister Tarmo Tamm, Torma POÜ juhatuse liige Ahto Vili ja Aasta Põllumees, Pajusi ABF AS juhatuse liige Lembit Paal arutamas maaelu probleeme.Foto: Maaeluministeerium

Maaeluminister Tarmo Tamm viibis täna visiidil Jõgevamaal, kus kohtus Pajusis Aasta Põllumehe Lembit Paali ja maakonna põllumeestega.

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles, et ühelt poolt on visiit austusavaldus Aasta Põllumeheks 2016 nimetatud ja mullu presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi saanud Lembit Paalile, kuid põllumehe juurde kogunenud Jõgevamaa põllumeestega vaagiti kapõllumajanduse probleeme ja tulevikuvaateid.

Maaeluminister Tarmo Tamm kohtumas Jõgevamaa põllumeestega. Foto: Maaeluministeerium

Lembit Paal on Jõgevamaa Pajusi valla suurim tööandja, kelle palgal on 43 inimest ja piimakarjas tuhat lehma ning keskmine toodang lehma kohta üheksa tonni aastas. Tema ettevõte Pajusi ABF harib 2300 hektarit maad.

Seotud lood:

Pärastlõunal külastas minister Eesti Taimekasvatuse Instituuti (ETKI), Scanola Baltic rapsitehast ja Tartus ettevõtet Salvest.

Maaeluminister Tarmo Tamm kohtumas Jõgevamaa põllumeestega. Foto: Maaeluministeerium

Ministri sõnul on maaeluministeeriumil vaja leida lahendus ETKI kasutuses olevate Jõgeva valla maade probleemile. Nimelt soovib vald müüa sordiaretuseks kasutatud maid ning maaeluministeerium otsib kohaliku omavalitsusega kompromissi, mis rahuldaks Jõgeva valda ja tagaks teadusasutuse häireteta töö ka tulevikus.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat igapäevastest ilmatarkustest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare