Maaeluminister sõitis Vietnamisse koostöökokkulepet sõlmima

 (10)
Urmas Kruuse.
Urmas Kruuse.Rauno Volmar

Maaeluminister Urmas Kruuse viibib 7.-8. novembrini visiidil Vietnamis Hanois, kus on kavas kahepoolne kohtumine Vietnami asepõllumajandusminister Le Quoc Doanhiga, et allkirjastada kahe ministeeriumi koostöömemorandum.

„Visiidi peamine eesmärk on luua püsivaid koostöösidemeid Vietnami ministeeriumiga, et aidata avada sealset turgu Eesti toidutootjatele. Eesti toidusektori esindajad on korduvatel kohtumistel ministeeriumis väljendanud suurt huvi Vietnami kui potentsiaalse piimatoodete, sealhulgas juustu turu vastu,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

„Juba praegu on meie ettevõtetel võimalik viia sinna nii linnuliha- kui kalatooteid. Loodame, et vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamine aitab toidukaupade ekspordiks vajalikku toiduohutuse-alast tunnustamisprotsessi tulevikus veelgi kiirendada.“

Seni on Eestist Vietnami viidud peamiselt külmutatud kalatooteid, mis on olnud kõige stabiilsem ekspordiartikkel. Viimase paari aasta jooksul on olnud võimalik viia Vietnami ka linnuliha. 2015. aastal eksporditi Vietnami kokku enam kui 1300 tonni kalatooteid, peamiselt külmutatud lõhet, linnuliha viidi 2015. aastal Vietnami ligi 25 tonni.

Minister Urmas Kruuse viibib 7.-8. novembrini ametlikul visiidil Vietnami Sotsialistlikus Vabariigis. Ministrit saadavad visiidil kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ja välissuhete osakonna peaspetsialist Galina Jevgrafova.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare