Maaeluminister tutvustab täna Euroopa Parlamendis Eesti eesistumise prioriteete

 (2)

Eesti toidukaupade tarbimise uuringute esitlus
Tarmo Tamm.Foto: Sven Arbet

Minister Tarmo Tamm viibib täna Brüsselis, kus tutvustab Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitees Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete põllumajanduses.

Eesti prioriteetide hulka põllumajanduse valdkonnas kuuluvad Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika kaasajastamine ja lihtsustamine, Omnibusi faili kiire menetlemine, võitlus üleilmselt kasvava antimikroobikumiresistentsusega, Euroopa Liidu põllumajandussektori jätkusuutlikkuse ja konkurentsivõimelisuse säilitamine, avatud kaubanduspoliitika ja tootjate positsiooni tugevdamine tarneahelas.

Samuti peab Eesti eesistujana oluliseks turuolukorra muutuste teema tõstatamist, muldade jätkusuutlikku kasutamist, üldise teadlikkuse tõstmist taimetervise valdkonnas ja arutelusid kaasaegseid digitaalseid võimalusi arvestavate tõhusate kontrollimeetmete kasutuselevõtuks.

Brüsseli visiidi raames kohtub maaeluminister Tarmo Tamm ka Euroopa Parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni liikme Ulrike Mülleriga.

Maaeluministrit saadavad Brüsselis toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ning eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Madis Pärtel.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare