Maamess: Juhus esimest korda maamessil


Juhus käsitööõlled
Õllemeistriteks hakkasid Jõgevamaa noormehed juhuse tahtel.Foto: Anni Õnneleid

Kui 25. juubelit pidaval maamessil on rohkesti firmasid, kes enamikel kordadel messil osalenud, siis nende kõrval on ka uustulnukaid. Mitte juhuslikult on nende seas ka Juhus.

„Me pole varemalt osalenud ühelgi festivalil ega laadal, tulime, et tutvustada oma brändi ja saada kogemust, näidata ennast, sellistes kohtades tasub kohal olla,“ rääkis maamessil käsitööõllesid valmistava Juhus OÜ juhatuse liige Siim Peets.

Ega nad varemalt maamessile tulla saanudki, firma on noor ja ametlik õllemüük algas neil alles novembri algusest. Kahemehefirmas on pruulmeistriks Mart Mängli.

Õllemeistriteks hakkasid Jõgevamaa noormehed juhuse tahtel (sellest ka firma nimi!). Pruulikoda on neil Tabivere tuulikus, kus nad selleks osa ruume korda tegid ja sinna seadmed muretsesid. Messil on nad väljas nelja erineva õllega, kahe kergema (nisu- ja maisiõlu) ja kahe tugevamaga (šokolaadi stout ja humalane õlu).

Messile avanes neil võimalus tulla tänu Jõgevamaa Koostöökoja pakkumisele ning messiboksis ollakse koos teiste Jõgevamaa väikettevõtjatega.

Peetsu sõnul saab Juhuse käsitööõllesid osta erinevatest baaridest ja spetsiaalpoodidest ja geograafia laieneb. Põhipoed on Tartus, kuid saab ka Tabivere kohvikust kohapealt.

Kui praegu suudetakse väikepartiidena pruulida kuus kokku 300 liitri ringis õlut, siis peatselt peaks nad saama uued seadmed nii käima, et toodang mitmekordistub.

„Kui juhus tekib, tuleme järgmine aasta jälle messile,“ lubab Juhuse üks eestvedajaid Siim Peets.