Maamessiga läks lahti istutushooaeg


Päidre puukooli istikuid müüv Helina Nassar
Helina Nassar müüs Päidre puukooli istiku Eevi Pärnastele. Foto: Raivo Tasso, Maaleht

„Kui labidas juba mulda läheb, siis on maa istutamiseks valmis,“ hajutas Tartus maamessil Päidre puukooli istikuid müüv Helina Nassar messiliste kahtlusi, kas hilise kevade tõttu pole veel vara uusi viljapuid kasvama panna.

Nassari sõnul on just praegu õige aeg istutamiseks kätte jõudnud. Tõsi, tavalisest hilisemaks see tänavu küll jäi, ka Päidre puukool on alles esimest korda sel kevadel istikuid müümas. Viljandimaal Halliste vallas Päidre külas asuv Nassarite perefirma pakub tavaliste viljapuuistikute kõrval ka marjapõõsaid, aedmaasikaid, aedvaarikaid ja kultuurmustikaid maha panemiseks.

Kõige rohkem ostab rahvas peretütre Helina Nassari sõnul oma aedadesse ploomipuid ja mureleid, viimasel paaril aastal on taas paremini läinud ka õunapuuistikute müük.

„Kui kauplustes on märgata aiatarvikute hindade üsna suurt tõusu, siis istikud on aastaga vaid euro või paar kallimaks läinud,“ rääkis Nassar.
Kaks Päidre puukooli punase sõstra istikut kümne euro eest messilt koju kaasa ostnud Eevi Pärnaste Kunda lähedalt ütles, et temal sordieelistust ei ole. Peaasi, et nad palju marju annaks. Ta on kõva morsijooja ja kõige enam istub talle see just punase sõstra mahlast tehtuna.

„Kui morssi veel koduaia maasikatest tehtud törts siirupit sisse lasta, siis saab see ideaalselt hea,“ märkis Pärnaste.