Maamessil saab nii kanepijooki kui tatraküpsist

 (9)

Maamessil saab nii kanepijooki kui tatraküpsist
Foto: Raivo Tasso

Täna alanud kahekümnendal Maamessil saab suu seks laia valiku kohaliku toiduga.

“Kaks supilusikatäit tatart annab päevase vitamiinivajaduse,” räägib tatrausku Viira talu peremees Virgo Mihkelsoo Valgamaalt, kes on seda kultuuri kasvatanud juba 20 aastat. Ta on veendunud, et tatral on tähtis koht õige toitumise ja elustiili juures.

Selleks, et ka teistele väärt taimest tulu tõuseks, andis ta välja tatart ja tervislikku eluviisi tutvustavad raamatud. Kõike seda, koos omakasvatatud mahetatrast valmistatud jahu, tangude, küpsiste ja tatrapatjadega ta Maamessil tutvustamas ongi. “Tatrajahust saab väga hea kisselli!” kiidab Mihkelsoo ja soovitab seda oma raamatus oleva retsepti järgi kodus teha.

Lisaks pakub Virgo Mihkelsoo RemedyWay kaubamärgi all erinevate marjadega mett. Metsa- ja aiamarjad kuivatab, jahvatatab ning segab ta meega. Nii lisavad meele oma väärtuslikud omadused näiteks jõhvikad, mustikad ja mustsõstrad.

Seevastu Kalju Paalman pakub messikülalistele omakasvatatud lina- ja kanepijahust jooki. “Kui ütled inimesele “kanep”, siis näed, kuidas silmad lähevad särama,” naerab mees. Linajahu kiidab ta aga selle mitmete heade omaduste ja kasulike antioksüdantide ignaanide tõttu. Põlvamaa rohelisema märgi all pakutakse sel korral nii linajahuküpsiseid, -kukleid, kui ka muud maitsvat.

Kui Maamess tähistab tänavu kahekümnendat sünnipäeva, siis Maalehel täitub 25 aastat. Sel puhul on saab messil Maalehte tellides kaasa tasuta DVD Viimse reliikvia filmiga. Lisaks saab Maamessil esimest korda osta ahjusooje Maalehe leibasid — lapikut ja vormikat. Nagu tavaks saanud, pakkub Maaleht ka sel aastal loteriid, kus iga loos võidab ja auhinnad on lugemist väärt.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare