Euroopa diplomeeritud spetsialistiks saamiseks kestab spetsialistiõpe üldiselt vähemalt kolm aastat (residentuur) ning seejärel tuleb sooritada edukalt üld- ja erialaeksam. Eksami üldosa on kolmes valdkonnas (sisehaigused, onkoloogia ja kardioloogia) ühine ning selle sooritamiseks peab olema läbitud vähemalt 18 kuud residentuurist. Erialaeksamit on võimalik sooritada alles residentuuri täies mahus läbimisel, samuti on vajalik vähemalt kahe artikli avaldamine rahvusvaheliselt tunnustatud eel-retsenseeritavas erialaajakirjas. Euroopa diplomeeritud spetsialisti staatuse säilitamiseks tuleb iga viie aasta möödudes läbida atesteerimine, tõendamaks jätkuvat aktiivset praktiseerimist referentskliinikus ja/või akadeemilises keskkonnas, oma teadmiste pidevat kaasajastamist ning panustamist teadmistepõhise meditsiini arengusse omas valdkonnas.

Paul F. Mõtsküla sooritas oma residentuuri Londoni Ülikooli Kuninglikus Veterinaarkolledžis aastatel 2010-2013. Praegu töötab ta põhikohaga Inglismaal Anderson Moores Veterinary Specialists referentskliinikus ning viib jätkuvalt läbi õppetööd Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis südame-veresoonkonna, hingamiselundite ja neerude füsioloogia, patoloogia ning teraapia alal.

ECVIM-CA on organisatsioon, mille peamisteks eesmärkideks on lemmikloomade sisehaigusi puudutava tegevuse arendamine ning selles valdkonnas tegutsevate arstide kompetentsi tõstmine. ECVIM-CA hõlmab endas kolme peamist valdkonda – sisehaigused, onkoloogia ja kardioloogia, ning koordineerib nendes valdkondades ka spetsialistikoolitust ja spetsialistide rahvusvahelist tunnustamist. Spetsialiseerumist muudes valdkondades koordineerivad vastavate erialade kolledžid, mille ühiseks katusorganisatsiooniks on Euroopa Veterinaaria Erialade Nõukogu.