Miljani sõnul on viimasel ajal lisaks puidule hakatud kasutama nii ehituses kui ka soojuse tootmisel looduslikke materjale nagu saepuru, põhk jm. „Loodusmaterjale kasutades on hoone piirdekonstruktsioonid saadud soojapidavaks ja ruumide sisekliima rahuldab ka tundlikumate inimeste nõudmisi.“

Üheks senini suhteliselt vähe kasutatud materjaliks, mida meilgi looduses palju kasvab, on pilliroog. Valdavalt on Eestis ja mujal maailmas pilliroogu kasutatud katusekatteks. Kogumiku artiklitest selgub, et pilliroogu saab kasutada aga märksa laialdasemalt.

Uuringutulemusi arvesse võttes sobib pilliroog lisaks katusekattele ka seinamaterjaliks, piirete soojustamiseks ja ruumide kütteks. Tulemused näitavad, et pilliroo kasutamine koos hakkpuiduga võimaldab soojatootmise hinda alandada.

„Siingi on osaliselt mängus sama faktor, mis ehitamisel – lähedalt saadud tooraine on odavam ning tarbimiseks ja tootmiseks kulutatakse vähem raha, aga ka energiat, sest transpordikulud on väiksemad,“ selgitas Miljan.

Kogumik on valminud tänu INTERREG IV A projektide ProNatMat (2009‑2012) ja Cofreen (2011-2013) vahenditele ja toimetatud maaülikooli maaehituse osakonna ja TTÜ soojustehnika instituudi koostöös.