MES alustab esmaspäeval käibekapitali laenude menetlemist ja väljamaksmist


MES alustab esmaspäeval käibekapitali laenude menetlemist ja väljamaksmist
Foto: Ago Tammik

Maaelu Edendamise Sihtasutus alustab käibekapitali laenutaotluste menetlemise ja väljamaksetega alates 27. augustist.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu kinnitas 13.08.2018.a, väike ja keskmise suurusega põllumajandustootjatele ebasoodsatest ilmastikutingimustest ning kliima- ja loodusnähtustest tingitud olukorra leevendamiseks mõeldud käibekapitali laenu tingimused.

Tänavune põud on tekitanud probleeme paljudele põllumeestele Eesti erinevates piirkondades. Raskustesse sattunud põllumajandustootjate kriisist läbi aitamiseks otsustas Vabariigi Valitsus eraldada MESile 20 miljonit eurot, et leevendada ilmastikust tingitud käibevahendite puudust.

Väikese ja keskmise suurusega põllumajandustootjal on võimalik laenata maksimaalselt 100 000 eurot kuni kolmeks aastaks intressimääraga 4% kuni 6,5%. Laenuintress on sõltuvuses ettevõtja krediidireitingust ja laenutagatistest.

MES-i juhatuse esimehe Raul Rosenbergi sõnul saab käibelaenuga leevendada põuast tekkinud ajutist likviidsusprobleemi, aga pikaaegset kahjumiga majandamist mitte. Kulusid ja kahjumit aitavad katta sellel aastal 10 miljoni euro võrra suurenenud otsetoetused, näiteks pindalatoetus, mis on oluline riskide maandamise element.

Käibekapitali laenu taotlemise täpsemad tingimused on leitavad MES kodulehel (laenude alamlehel).

MES eesmärk on Eesti maapiirkonna majandusliku arengu toetamine ettevõtlusele finantseerimisvõimaluste loomise läbi. Sihtasutus tegeleb käendamise, laenamise, nõustamise ja maaelu maine kujundamisega. Selle aasta 19. juulil täitus sihtasutusel 25 tegutsemisaasta.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare