Maamajandus

Mis haigus on paratuberkuloos ja kuidas sellega toime tulla?Hiiliva haiguse – veiste paratuberkuloosi – levinuim põhjus on vähene või halb sööt.
Hiiliva haiguse – veiste paratuberkuloosi – levinuim põhjus on vähene või halb sööt.Raivo Tasso

Maamessi-eelne loomade veterinaarkontroll tõi terava teemana esile vaikselt luurava kurnava haiguse – paratuberkuloosi.

Paratuberkuloos ehk Johne haigus on krooniliselt kulgev tõbi, mille kutsub esile Mycobacterium paratuberculosis’e nimeline lühikese kepikese sarnane ja eoseid mitte moodustav mükobakter.

Loomulikes tingimustes on haigusele vastuvõtlikud mäletsejad ja nakatumine võib täiesti tahtmatult toimuda uue looma karja toomisel, kui ei ole piisavalt põhjalikult uuritud, missugused haigused esinevad piirkonnas, kust soovitakse tuua tõuparandust.

Alati on oluline teada, missuguste haiguste vastu selles farmis vaktsineeritakse ja milliseid profülaktilisi meetmeid kasutatakse.

Välisriikidest karja täienduseks ostetud pulle ja noorloomi tuleb teadlikult hoida karantiinis vähemalt üks kuu. See tähendab, et karantiinis loomade talitajad ja masinad ei tohi kokku puutuda teiste farmi loomadega.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare