OECD põllumajandusministrite deklaratsiooniga lepiti kokku ühised eesmärgid


Viljapõld
ViljapõldFoto: Andres Putting

7.-8. aprillini Pariisi toimunud Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) põllumajandusministrite kohtumisel vastuvõetud ühisdeklaratsioonis lepiti kokku OECD liikmesriikide põllumajandus- ja toidusektori ühised poliitikaeesmärgid.

„Kuigi Euroopas on paljudes põllumajandussektorites ületootmine, on maailmas jätkuvalt piirkondi, kus seistakse silmitsi toidupuudusega – see tähendab põllumajandus- ja toidusektori jaoks üleilmselt nii väljakutseid kui võimalusi. Kahepäevase arutelu keskmes oli küsimus tasakaalus tootlikkuse tõusu ja keskkonnasäästlikkuse vahel. Arutuse all olid konkreetsed poliitikasuunised, mis piirideüleste väljakutsetega tegelemisel võiksid abiks olla,“ ütles kohtumisel osalenud maaeluminister Urmas Kruuse.

„Ühe olulisema lahendusena tõsteti esile põllumajandus- ja toidusektoris töötavate inimeste teadmiste ja oskuste arendamist, mis võimaldaks tõhusamate meetodite ja tehnoloogiate kasutuselevõtmist. Samuti rõhutati kohtumisel vajadust kogemuste vahetamiseks ja rahvusvahelise koostöö süvendamiseks riskijuhtimisinstrumentide väljatöötamisel - ühelt poolt, et maandada keskkonnamuutustega seotud riske, kuid ka selleks, et pehmendada äärmuslike turumuutuste mõju.“

OECD ministrite kohtumisel oli arutusel põllumajanduse tuleviku poliitikavalikute kesksed küsimused - kuidas kasvatada tootlikkust säilitades loodusressursse ning kohaneda kliimamuutuste ja turupööretega. Kohtumise tulemusel lepiti kokku põllumajandusministrite ühisdeklaratsioonis „Parem poliitika, et saavutada tootlik, jätkusuutlik ja kohanemisvõimeline globaalne toidusüsteem“, milles sõnastatakse OECD liikmesriikide põllumajandus- ja toidusektori ühised eesmärgid, poliitikapõhimõtted ja prioriteetsed koostöövaldkonnad.

Eesti osales OECD ministrite kõnelustel esmakordselt OECD liikmesriigina. Maaeluministriga koos osalesid kohtumisel kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron, välissuhete osakonna juhataja asetäitja Kristi Lember ja Tiina Vares, Eesti esindaja põllumajandusküsimustes OECD juures Pariisis.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare