Padar: Kaspar Järvala klassikaline künd on meistritöö

 (1)
Künnivõistlused 2009 Olustveres.
Kaspar Järvala kündmas.Foto: Raivo Tasso

Riigikogu maaelukomisjoni esimehe Ivari Padari sõnul on künnimeister Kaspar Järvala ja tema meeskonna võit Venemaal Tjumenis toimunud viiendatel avatud künnivõistlustel väärt tunnustust. Meistritiitel tuli kõige kvaliteetsema klassikalise künni eest.

Padari hinnangul näitas Raplamaal Kehtnast pärit Kaspar Järvala kõrget künnimeisterlikkuse taset, mis pälvis võistlustel üldist tähelepanu. Tema arvates vajaks klassikaline künd ka Eestimaal enam tähelepanu.

„Klassikaline künd on meistritöö. Ja kuigi viimastel aastatel on selle kõrval palju kasutatud ka muid erinevaid minimeeritud mullaharimise viise, siis on see tõuseb tulevikus kindlasti taas rohkem au sisse. Seda eriti olukorras, kus käib elav arutelu glüfosaatide kasutamise üle. Künnipõhise mullaharimise korral kasutatakse nimelt märgatavalt vähem keemilisi taimekaitsevahendeid,“ ütles Padar.

Padari sõnul tuleb Eesti künnimehe silmapaistvat saavutust esile tõsta, et hoida au sees ja tutvustada laiemalt klassikalisi künnivõtteid ning korraldada ka sellel alal künnivõistlusi.

„Soovin selleks kõigile Eesti künnimeistritele edu ja innustagu selleks saavutatud rahvusvaheline edu,“ ütles Padar.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare