Maamajandus

Pelletikütte turg Eestis kasvab koos elatustasemega

 (2)

Pelletikütte turg Eestis kasvab koos elatustasemega
Praegu kasutatakse meil katlamajades peamiselt hakkpuitu, mis pelletist märksa soodsam. Nii ka Kose uues katlamajas. Küll aga saab hakkekatla kiiresti pelletile ümber kohandada.Foto. SVEN ARBET

Võrumaal avab peatselt uksed Baltimaade moodsaim pelletitehas OÜ Osula Graanul. Ettevõtte esindajad usuvad, et pelletitootmine Eestis on kindlasti tõusujoonel ning kasvab koos elatustasemega.

OÜ Osula Graanul emafirma ASi Graanul Invest juhatuse liikme Raul Kirjaneni sõnul on Osula graanulitehas ehitatud praegu kehtivate rangete keskkonnanormide järgi ja kasutatud on parimat olemasolevat tehnoloogiat.

“Ühe oma naabri ja keskkonnaameti nõudel oleme lasknud Eesti juhtivatel ekspertidel kaardistada võimalikud probleemid ja tulemus on olnud ühene – mingisugust probleemi ei ole,” kinnitab Kirjanen. “Me ei kasuta vett samast põhjaveekihist, kust vett võtavad kohalikud elanikud ja mingisugust reovett ei teki, sest me ei kasuta oma tehnoloogilises protsessis olulises koguses vett.”

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare