Pihlaka talu tutvustab loomalapsi


Pihlaka talu tutvustab loomalapsi
Foto: Ilmar Saabas

Pärnumaal Audru vallas asuvas Pihlaka talus on täies hoos kevadsuvine beebibuum.

Paar päeva tagasi, 5. ja 6. juunil ilmavalgust näinud kaks shetlandi poni märavarssa kepsutavad juba hoogsalt koplis ringi ning ootavad endale sobivat nime. Lisaks rõõmustavad suure järelkasvu üle ka kitsed, lambad, küülikud ning mitmed teised koduloomad ja -linnud.

„Kevad, koos sellega kaasneva suure loomalaste sündivusega, on talurahva jaoks olnud alati kiire ent põnev aeg,“ ütles Pihlaka talu perenaine Katrin Pirs ja lisas, et talle teeb erilist heameelt see, et sel aastal haudus ka kana ise tibud välja ning seega puudus vajadus kasutada inkubaatorit kanapoegade saamiseks. „Nii ongi loomulik ja looduslik,“ sõnas ökoloogilise eluviisi propageerija Pirs.

„Praegu on suurepärane võimalus võrrelda kui palju erinevad loomalapsed oma vanematest ning seetõttu pööramegi kevadsuvel erilist tähelepanu just loomalaste tutvustamisele,“ rääkis Pirs ning lisas, et kuna pererahval on ideedest alati puudus, siis on talu Facebooki fännilehel käimas nimekonkurss sündinud varssadele sobivate nimede leidmiseks. „Parimad pakkumised saavad kindlasti premeeritud toredate auhindadega,“ ütles Pirs.

„Pihlaka talu — Maaelu tutvustav keskus” on 2003 aastast tegutsev mittetulundusühing, mille peamiseks eesmärgiks on säilitada ja tutvustada erinevaid eesti tõugu koduloomi. Talu loomapargis on üle 100 looma ja linnu ning paljude liikide minivormid. Lisaks loomapargile kuuluvad looduskeskusesse veel vanavara eksponeeriv muuseumimaja ja tähistatud loodusrajad.

Looduskeskus tegeleb ökoloogilise eluviisi tutvustamise ja propageerimisega ning teemakohaste koolituste korraldamisega.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare