Põltsamaa Felix ostab tänavu ligi 1300 tonni Eesti kurki

 (3)

Põltsamaa Felix ostab tänavu ligi 1300 tonni Eesti kurki
Foto: Raivo Laanes

Kodumaised kurgikasvatajad kasvatavad Põltsamaa Felixile tänavusel kurgihooajal ligi 1300 tonni Eesti kurki.

Põltsamaa Felix sõlmis sellel nädalal tarnelepingud oma pikaajaliste Eesti kurgikasvatajatega Viljandi, Pärnu, Rapla ja Viru maakondadest ning jagas neile kasvatamiseks vajaliku koguse kurgiseemneid. Kurgihoidiste tootmine Põltsamaal algab kohe pärast jaanipäeva ning kestab septembri alguseni.

“Meil on kokku kümme lepingulist kurgikasvatajat üle Eesti ning hea meelega teatame, et tänavu ostame neilt kokku ligi viiendiku rohkem Eesti kurki kui mullusel hooajal,” kommenteeris Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol.

Kokku paneb ettevõte tänavu purki umbes 2100 tonni kurki, millest umbes pool suunatakse ka eksporti – Eesti kurke oodatakse Lätis, Soomes, Rootsis, Leedus ja Venemaal. Viiloli sõnul on Põltsamaal valmistatud kurgi- ja köögiviljahoidised hinnatud kaup nii Eestis kui ka välisturgudel nii tarbijate kui ka toiduspetsialistide seas: seda tõestavad mitte ainult müüginumbrid, vaid ka mitmed toidusektori auhinnad.

Iga aasta varakevadel sõlmib Põltsamaa Felix oma pikaajalistest koostööpartneritest talunikega lepingud ja annab neile kasvatamiseks spetsiaalse sordi kurgiseemneid – nii tagatakse tootmise jaoks vajalik ja piisav kogus parimaid eestimaiseid kurke.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat köögiviljakasvatajale hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare