Rakvere alustab sealiha eksporti Uus-Meremaale

 (9)
liha
sFoto: Raivo Tasso

Rakvere lihakombinaat saadab sel nädalal Uus-Meremaale merekonteineri külmutatud sealihaga. Sobivuse korral võib see avada Rakverele täiesti uue ekspordituru. Esimeses saadetises on sea esikoot, kaelakont ja tagaosa.

„Sel nädalal saatsime Rakvere lihakombinaadist Uus-Meremaa poole teele merekonteineri 24 tonni külmutatud sealihatükkidega ning kahe kuu pärast, mil konteiner kohale jõuab, saame juba vastuse, kas alustame pikemat koostööd ning avame enda jaoks Uus-Meremaa ekspordituru,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm. „Vastavalt Euroopa Liidu ja Uus-Meremaa kaubandusleppes kehtestatud tingimustele saadame proovikonteineri oma toodanguga, mille tervisesertifikaadi on kinnitanud meie kohalikud veterinaararstid. HKScan Estonia kui tootmisettevõtte jaoks on eksport väga oluline ning uusi eksporditurge avame väga kvaliteetsete toodete ning tarnekindluse kaudu,“ lisas Soorm.

„Teatavasti asub Uus-Meremaa teisel pool maakera ning seetõttu on seal meile vastupidised aastaajad. Kui neil on suvi, siis meil on talv, ja vastupidi. See loob meile lisavõimalusi erinevate tükkide müügiks ka sel ajal, kui meil endal näiteks talvisel ajal mõnedele tükkidele nõudlus puudub. Saaksime need siis ladustamise asemel Uus-Meremaale müüa. Tulevikus annab see koostöö meile lisavõimalusi laiendada ka teiste sealihatükkide müüki ning vastavalt Uus-Meremaa lihalõikusskeemidele pakkuda neile vastavaid tooteid,“ selgitas Soorm.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare