Piimandussektoris makstakse toetust piima turustavatele või jõudluskontrollis osalevatele piimatootjatele, kes vastavad ühele neist tingimustest: a) on väiketootjad; b) ei suurenda piimatootmist; c) on ühinenud mõne maaelu arengukava keskkonnatoetuse skeemiga. Sama kolme tingimuse alusel makstakse toetust ka seakasvatussektoris.

Seakasvatuse puhul on 2016. aastal sigade Aafrika katku puhangute tõttu III tsooni jäänud sigade puhul ühikumääraks 27,24 eurot looma kohta, 2015. aastast jätkuvalt III tsoonis olevate sigade puhul 22,52 eurot looma kohta ning muudes piirkondades 13,62 eurot emise ja 8 eurot sea kohta. Piimalehma arvestuslik toetusmäär on 153 eurot piimalehma kohta, kuid lõplik toetusmäär selgub pärast taotlemist.

„Toetuse taotlemise täpsemad reeglid on väljatöötamisel, kuid soovime toetuse 2017. aasta alguses võimalikult kiiresti välja maksta,“ lisas Repinski.

Täna oli tähtaeg Euroopa Komisjoni teavitamiseks erakorralise kohandamistoetuse maksmise põhimõtetest.

Erakorralise kohandamise toetuse maksmise kriteeriume ja sektorite vahelist jaotust on arutatud korduvatel kohtumistel põllumajandustootjate esindusorganisatsioonidega.