Riigikogu töövõit: loodusseadused pandi maksma


Aun
Sõnnikuaun.Foto: Anni Õnneleid

"Selle asjaga on küll nii, et nüüd said loodusseadused maksma pandud," naerab riigikogu liige Ivari Padar, kui Maaleht.ee temalt täna vastu võetud veeseaduse muutmise seaduse eelnõu kohta pärib.

"Tuhandeid aastaid on umbrohuseemned sõnnikuaunas kõdunenud kahe aastaga - nüüd on selline tähtaeg kirja pandud ka veeseadusesse -, mitte kaheksa kuuga nagu varem kirjas oli. Kompostitav sügavallapanusõnnik tuleb aunast põllule laotada hiljemalt 24 kuu jooksul pärast aunastamise alustamist," selgitab Padar.

Lisaks muudeti sama eelnõuga veel teisigi seni kehtinud aunastatud sõnniku käitlemise reegleid, mis põllumeestele probleeme ja keskkonnakaitsjatele muresid valmistasid.

Padari hinnangul on kõnealune seadusemuudatus hea näide, et põllumehi ja keskkonnakaitsjaid ei ole vaja vastandada.

"Kui on probleem, tuleb ühise laua taha maha istuda ja asjad selgeks rääkida," on Ivari Padar veendunud. Nii kõnealusel juhul ka tehti ning nüüd on mõistlikud, põllumehi ja keskkonnakaitsjaid rahuldavad seadusepügalad paberil kirjas ja hakkavad pärast presidendi poolt väljakuulutamist ka kehtima.

Veeseaduse mutumise seadue eelnõu teksti leiad riigikogu kodulehelt tänase, 13. detsembri täiskogu istungi päevakorrast.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare