Hooajatöölised kaasab RMK põhiliselt metsaistutamisse, ent tegevust leiab ka taimlates taimi pakkides, koolitades ja rohides. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvavad RMK seitsmes taimlas üle Eesti ning Eesti-Soome ühisettevõtte AS Eesti Metsataim taimlas Pärnumaal.

Metsakasvatamisel on metsauuendamise kõrval väga oluline ka metsauuenduse hooldamine ja valgustusraie. “Sellega paneme aluse uuenenud raiesmiku kasvamisele kvaliteetseks ja tootlikuks metsaks,” sõnas Rainer Laigu. “Kuna viimastel aastatel on suurenenud metsauuenduse pindala, tuleb ka nn võsasaetöid teha rohkem – sel aastal 39 500 hektarit.” Tänu soodsale ilmastikule tehti võsasaetöödega algust juba jaanuaris ja tänaseks on viiendik planeeritud töödest tehtud.

Vanade metsade uuendamiseks ja metsade kestlikkuse tagamiseks teeb RMK tänavu uuendusraiet ligi 8700 ha, mis on protsent kogu RMK metsamaa pindalast ja võrreldav varasemate aastate mahuga. Kõik raielangid uuendatakse istutuse, külvi või looduslikule uuenemisele jätmise teel.

Aprilli keskel algab riigimetsas lindude ja loomade pesitsusaja kaitseks ellu kutsutud kahekuine raierahu. Raietegevuse osaline peatamine aitab kaitsta ka metsamuldasid ja vähendada seenhaiguste levikut. Siiski soovib RMK juhtida tähelepanu sellele, et ka raierahu ajal on lubatud ja otstarbekas teha mõningaid raietöid. Näiteks võib sel ajal teha kahjustatud metsades metsakaitselisi raied, et ära hoida haiguste levikut ning raadada metsamaad, mille kasutusotstarve pärast raiet muutub. Samuti võib 15. aprillist 15. juunini teha raietöid alusmetsata puhtpuistutes, kus ei saa kahjustada pinnas ning kus metsas elavaid linde ja loomi raietöödega häiritakse vähe.