Saare talupidajad on samuti hädas moonilummuses inimestega

 (9)
Moonipõllud Lääne-Virumaal
Hernepõld moonidega.Foto: Andres Putting

Rapsipõllul vohavad lilled panevad iga looduse ilust lugupidava inimese ahhetama ning telefoni või fotokaamera järele haarama. Sageli ei teadvusta lilleilust lummatud inimesed, et tallavad tegelikult põllumehe au ja uhkuse peal ning riivavad nõnda teise inimese tehtud tööd.

Kõljala Põllumajandusliku OÜ juhatuse liikme Tõnu Posti sõnul oli just möödunud laupäeval olukord, kus terve bussitäis turiste Kaalis punaõielise umbrohu sees toimetas ega saanud aru, mis põllumeest häirib, kirjutab Saarte Hääl.

„Vahel tekib tunne, et näiteks turist tuleb ja jätab mõistuse koju. Kohati on see ikka tobe olukord, sest põldudel ei sahmi vaid noored, aga ka hallipäised inimesed,“ rääkis Post.

Post rõhutas, et tal ei ole mitte midagi selle vastu, kui inimesed viisakalt põllu ääres pilti teevad, ega ka selle, kui õitsvaid lilli nopitakse. "Nördimust tekitab asjaolu, et põllud tallatakse ära ja kuigi see kahju ei ole meeletu, on see ikkagi ebaviisakas,“ nentis Post, lisades, et sellise käitumise taga on lihtsalt kasvatuslik puudujääk. Samuti lisas ta, et probleemiks ei ole majanduslik kahju, vaid viisakas suhtumine teise inimese töösse.

Moonipõldude õitseaeg kestab Tõnu Posti sõnul umbes augusti keskpaigani, kuid see pole ainus põld, mis inimestele huvi pakub. „Hernepõllud on järgmised, mis hakkavad tähelepanu tõmbama,“ rääkis ta.