Saaremaa kalanduspiirkonda investeeritakse 4,5 miljonit eurot


Euroopa parlamendi valimised Mustjala vallas, Saaremaal
Saaremaa sadamFoto: Irina Mägi

Saaremaa kalanduspiirkonda investeeritakse Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014–2020 vahendusel järgmise viie aasta jooksul 4,5 miljonit eurot. Suurima tähelepanu all on investeeringud kalasadamate uuendamisse ning rannakalurite tegevuste mitmekesistamisse.

„Lähiaastatel lõpetame Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toel Saaremaa kalasadamate uuendamise, mille korrastamist alustasime eelmisel rahastamisperioodil,“ ütles MTÜ Saarte Kalandus tegevjuht Heino Vipp Kuressaares toimunud kalandustoetuste infopäeval. „Samuti panustame investeeringutesse, mis aitavad rannakaluritel luua oma põhitegevuse kõrvale muud ettevõtlust, sest püügihooaeg on lühike.“ Vipp lisas, et oluline osa Saaremaa kalanduspiirkonna investeeringutest suunatakse ka püütud kala töötlemise ja turustamise edendamiseks.

Kokku kavandatakse EMKF 2014–2020 rakenduskava 129,6 miljoni suurusest eelarvest rannapiirkondade arendamiseks 27,7 miljonit eurot, millest Saaremaa kalanduspiirkonna kasutada on 4,5 miljonit eurot.

Saaremaa kalanduspiirkonna strateegia järgi investeeritakse piirkonnale eraldatud vahenditest 30% kalasadamate uuendamisse, 30% rannakalurite tegevuste mitmekesistamisse, 20% kalandustraditsioonide edendamisse, 15% kalandustoodete töötlemisse ja turustamisse ning 5% kudealade taastamisse.

Seotud lood:

EMKF 2014–2020 rannapiirkondadele suunatud vahendid jagatakse kohalike tegevusgruppide koostatud kalanduspiirkonna arengu strateegiate alusel. Eestis on kokku kaheksa kalanduspiirkonda.

Maaeluministeerium korraldab 25. maist 7. juunini Eesti kaheksas kalanduspiirkonnas infopäevad, kus tutvustatakse Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi Eesti rakenduskava rannapiirkondadesse ning kalandussektorisse suunatavaid toetusi.

Infopäevad toimuvad:

  • 31. mai – Hotell Strand (A. H. Tammsaare pst 35, Pärnu)
  • 1. juuni – Oiu sadam (Võrtsjärve piirkond, Oiu küla, Kolga-Jaani vald)
  • 2. juuni – Mustvee kultuurikeskus (Tartu mnt 12, Mustvee)
  • 3. juuni – Hotell Wesenbergh (Tallinna 25, Rakvere, Virumaa)
  • 6. juuni – Kärdla kultuurikeskus (Rookopli tn 18, Kärdla)
  • 7. juuni – Nelijärve Puhkekeskus (Nelijärve 4, Aegviidu vald, Harjumaa)


Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare