Saaremaa piimatööstuse siseturu kuukäive kerkis üle miljoni euroSaaremaa piimatööstus AS
Saaremaa piimatööstus As Foto: Irina Mägi

Tänavune aprillikuu oli Saaremaa piimatööstuse jaoks eriliselt rõõmustav – käive kasvas sel kuul eestisisesel turul rekordiliselt üle miljoni euro.

Piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine märkis, et tänavune kevad on olnud piimatööstuse jaoks eriliselt helde, kirjutab Saarte Hääl. Kivise sõnul on nad seda ka eelnevalt öelnud, et siseturg on neile oluline. Turgude madalseis on tema sõnutsi väldanud juba teist aastat. “Kõik ettevõtted, kes varasemalt olid vene turuga seotud, on püüdnud leida teisi kanaleid. Kindlasti meie kaubamärk ja tooted on enam tuntud siseturul.”

Tööstuse juhatuse esimehe sõnul tegid nad sellise valiku eelmisel aastal, et panustavad järjest enam siseturule ja siinsele tarbijale. “Ses suhtes oleme turuosa kasvatanud jõudsasti, kasvuprotsendid on suured. Aprill oli tõesti üle aegade rekordkuu, kus siseturul ületasime miljonieurose käibe ja seda püüame hoida,” kinnitas ta.

Kukkuda tema sõnul tegelikult enam ei saa. “Põhjas olekut on juba nii pikalt olnud, et järgmisena peaks tulema ikka tõus.” Saaremaa piimatööstuse peamine lootus on, et siinne põllumees vastu peab.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat köögiviljakasvatajale hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare