Saarlased küsisid Euroopa kalandusfondist ligi miljon eurot

 (1)

OÜ Viru Rand, Voka Kalatööstus
Foto: Sven Arbet

Saarte Kalanduse andmetel laekus selle aasta esimesse taotlusvooru tähtajaks 19 projektitoetuse taotlust, millega taotletakse toetust kogusummas 970 297 eurot.

Saarte Kalanduse tegevjuht Heino Vipp ütles Saarte Häälele, et nüüd algab algatusrühma-poolne projektide kontroll, mis on seadusega nende pädevuses. “Anname aega puuduste kõrvaldamiseks, puuduvate dokumentide lisamiseks,” sõnas ta.

Kalapüügi- või vesiviljelustoodete väärindamise või turustamise tegevussuuna alla laekus kolm taotlust kogusummas 214 892 eurot. Majandustegevuse mitmekesistamiseks küsiti toetust seitsmel korral summas 217 858 eurot.

Kalasadamate uuendamiseks küsiti ligi 280 000 eurot ja taotlusi oli kokku viis. Koelmualade loomiseks ja taastamiseks laekus vaid üks taotlus, milles küsiti 1800 eurot. Sotsiaalse heaolu ja kultuuripärandi, sealhulgas kalanduse ja merenduse kultuuripärandi edendamiseks esitati aga kolm taotlust kogusummas üle 255 000 euro.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare