Saarlased küsisid Euroopa kalandusfondist ligi miljon eurot

 (1)

OÜ Viru Rand, Voka Kalatööstus
Foto: Sven Arbet

Saarte Kalanduse andmetel laekus selle aasta esimesse taotlusvooru tähtajaks 19 projektitoetuse taotlust, millega taotletakse toetust kogusummas 970 297 eurot.

Saarte Kalanduse tegevjuht Heino Vipp ütles Saarte Häälele, et nüüd algab algatusrühma-poolne projektide kontroll, mis on seadusega nende pädevuses. “Anname aega puuduste kõrvaldamiseks, puuduvate dokumentide lisamiseks,” sõnas ta.

Kalapüügi- või vesiviljelustoodete väärindamise või turustamise tegevussuuna alla laekus kolm taotlust kogusummas 214 892 eurot. Majandustegevuse mitmekesistamiseks küsiti toetust seitsmel korral summas 217 858 eurot.

Kalasadamate uuendamiseks küsiti ligi 280 000 eurot ja taotlusi oli kokku viis. Koelmualade loomiseks ja taastamiseks laekus vaid üks taotlus, milles küsiti 1800 eurot. Sotsiaalse heaolu ja kultuuripärandi, sealhulgas kalanduse ja merenduse kultuuripärandi edendamiseks esitati aga kolm taotlust kogusummas üle 255 000 euro.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare