Sigade Aafrika katk on jõudnud Järvamaale

 (6)

Linnamäe lihatööstus
Taudistunud aladelt kütitud metssigu tuleb uurida sigade Aafrika katku suhtes.Foto: Andres Putting

Sel nädalal diagnoositi sigade Aafrika katk ühel Koeru vallas leitud metsseal.

Metssea leiukoha ümber jääval 200 ruutkilomeetri suurusel alal asuvale kolmele seakasvatusettevõtjale on kehtestatud kitsendused. Järvamaa veterinaarkeskuse juhataja Andrus Leis ütles Järva Teatajale, et kitsendustega alasse jäävad loomapidajatest väiketalunikud.

Taudistunud ala hõlmab Järvamaal Järva-Jaani, Kareda, Koeru ja Roosna-Alliku valdade haldusterritooriume, kus on keelatud nii ajujaht kui jahikoertega jaht.

Eestis on sigade Aafrika katku diagnoositud 11 taudikoldes kuues maakonnas. Kitsendustega alad on kehtestatud kokku 11 maakonnas.

Sigade Aafrika katk on väga nakkav ning ägedalt kulgev kodu- ja metssigade viirushaigus, mida iseloomustab palavik, verejooks, põletikulised muutused elundites ja suur suremus. Sellesse taudi ei haigestu teised loomaliigid ega inimesed, kuid nad võivad viirust edasi kanda.

Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee.

Küsimusi esitada ja infot taudikahtlusega loomadest saab anda veterinaar- ja toiduameti vihjetelefonil 605 4750.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare