Sõrves toimub metsavedu otse merikotka pesa alt läbi

 (12)
Merikotkas
MerikotkasFoto: Bianca Mikovitš

Sõrves viiakse raiutud metsa otse kaitse all oleva merikotka pesa alt läbi.

"Saetöö on tehtud, puud ootavad väljavedamist. Metsa väljaveo tee läheb aga otse kotkapesa alt läbi," kirjutas Sõrve blogis linnuvaatleja Mati Martinson, kes käis vaatamas oksjoniga metsaärimeestele müüdud maatükke, kus tehakse lageraiet.

"Ühelt raielangilt leidsin merikotka pesa," kirjutas Martinson. "Paar aastat tagasi on lageraiet tehtud, suurest lahkusest oli kotka pesapuu keset lageraiet püsti jäetud. Kotkas on nüüd uuesti pesal istumas käinud, väljaheiteid ja sulgi oli puu all näha. Mingi osa metsast jäi tookord maha võtmata. Hiljuti on raiet jätkatud. Lähim langetatud puu oli kotkapesast ainult 20 m kaugusel. Puu latv oli vastu kotkapuu tüve langenud."

Martinsoni sõnul on Sõrve poolsaarel umbes 10- 12 merikotka paari ja metsaärimeeste tõttu on nad pidevas ohus. Ta tõi näiteks kümnekonna aasta taguse juhtumi, kui Saaremaa oma metsafirma ei ostnud lanki ära, kuna teadis, et kotkapesa tõttu raiet teha ei saa.

"Lank müüdi pärnakatele ja mets võeti ikkagi maha. Lageraielangi serv jäi kotkapesast ainult seitsme meetri kaugusele. Kotkas sinna loomulikult tagasi ei tulnud," kirjeldas Martinson.