Täna valitakse ilusaim eesti punast ja eesti holsteini tõugu lehm

 (2)
Täna valitakse ilusaim eesti punast ja eesti holsteini tõugu lehm
Foto on illustratiivne.Foto: Raivo Tasso

Täna, 8. juunil valitakse Eesti Põllumajandusmuuseumis ilusaim eesti punast ja eesti holsteini tõugu lehm. Kell 10-16 on oodatud kõik suurüritusele „Viss 2012. Ülenurme mõisa- ja talupäev“.

Esmakordselt toimub mustakirjude lehmade konkurss Ülenurmel ning koos punaste lehmadega. Eesti punase ja eesti holsteini tõu näitus-konkursile Viss 2012 on oodata 150 lehma. Konkurss toimub koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistuga. Ühtlasi tähistab muuseum Ülenurme mõisa- ja talupäeva.

Külastajatele on avatud õpitoad. Proovida saab korvipunumist, sepa- ja puutööd, vöö kudumist, kangastelgedel kudumist, nahatöid jpm. Muuseumi küünis saab tutvuda esivanemate talutöödega – koodiga viljapeks, käsikiviga jahu jahvatamine, terade uhmerdamine, lina lõugutamine, ropsimine ja sugemine.

Kosutuseks pakutakse suppi ja pannkooki, degusteeritakse eestimaiseid piimatooteid, valmistatakse jäätist ja sõira. Leivatares küpsetatakse maitseleibasid.

Lastele on lustlik programm „Karjapoiss on kuningas“ ning tutvustatakse toru-, vile- ja parmupilliga. Liiklusprogrammis õpitakse tänaval liiklemist, märke ja reegleid. Oja ääres meisterdatakse pulgaloomi ja mängitakse vanarahva mänge.

Avatud on muuseumi näitused. Kell 10.30 tutvustatakse uut ekspositsiooni „Biotehnoloogia ja tervislik toit meie laual“. Aiandusteadlane Kalju Kask annab ülevaate 2012. aasta puust – õunapuust.

Seotud lood:

Lisaks konkursil osalevatele lehmadele, saab tutvuda vasikate, lammaste ja kanade-kukkedega. Huvilistele hobusõit vankriga.

Ürituse eribuss väljub Tarust Ülenurmele Vanemuise alumisest parklast kell 9.30 ja 10.30.
Ülenurmelt Tartusse, Ülenurme Konsumi parklast kell 16.00.

Sissepääs tasuta.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare