Maamajandus

Tänavune kevad põllulSelleks et põlluviljad rikkalikult õitseks ja palju saaki annaks, tuleb nende eest hoolitseda kohe võrsumisest peale.
Selleks et põlluviljad rikkalikult õitseks ja palju saaki annaks, tuleb nende eest hoolitseda kohe võrsumisest peale.Arvi Kriis

Ilmad on taas soojemad ja elu põllul käib. Teraviljad on enamasti võrsumisfaasis ning tekivad ka kõrresõlmed.

Noores kasvueas vajavad teraviljataimed eriti rohkesti fosforit, sest fosfori küllus mõjutab juurestiku arengut ja taime kasvu. Kuna mikroelementide puudust esineb taimedes sageli varjatud kujul, on selle vältimiseks hea anda kompleksmikroväetisi.

Leheväetise andmine on oluline, kui taim mingil põhjusel ei saa juurte kaudu toitaineid kätte.
Võrsumisfaasis vajavad taimed kõiki toitaineid. Visuaalselt me sageli taimedel toiteelementidest põhjustatud puudustunnuseid ei näe, kuna see on varjatud. Alles väga tugeva puuduse korral võivad esineda haiguslikud nähud.

Vasepuudusel oraste otsad koltuvad, kuivavad ja keerduvad, alumine lehelaba jääb roheliseks.
Niisamuti nagu teraviljad, vajab ka taliraps suurel hulgal toiteelemente, kuna taimede kasv varsumise faasis on väga kiire ning toitainete puudus annab tagasilöögi saagis. Põhiväetised antakse enamasti koos külviga, samuti väävel ja magneesium. Sageli sisaldab põhiväetis ka boori, kuid rapsi vajadus on sageli suurem kui põhiväetisest saadav elemendi hulk.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare