Tartust saab metsapealinn

 (4)
Tartust saab metsapealinn
Foto: Kai Simson

Metsapealinna tiitel antakse Tartule üle praeguse metsapealinna Viljandi poolt 24.-30. aprillini toimuva metsanädala ajal.

Sel aastal toimub metsanädal juba 17. korda. Metsapealinna traditsioon sai alguse 2004. aastal, seega antakse see tiitel ühele Eesti linnadest juba seitsmendat korda.

„2010. aasta metsapealinna valimisel arvestati seda, et Tartu on metsanduse akadeemilise hariduse keskuseks ning tänavu täitub 90 aastat akadeemilise metsandusliku hariduse andmise algusest. Tartu olulisim metsateaduse keskus ka praegu – Tartumaal asub Eesti ainus õppekatsemetskond,“ ütles Eesti Metsaseltsi president Heiki Hepner.

Metsanädala ajal toimub rohkelt üleriigilisi sündmusi, ent sündmuste põhirõhk koondub Tartusse.

Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul väärib Tartu tänu oma rohelusele kindlasti seda tiitlit. „Üle kümne protsendi meie linna pindalast on kaetud parkide ja haljasaladega. Siin on linnapead vahel naljatamisi isegi metsavahiks nimetatud,“ lisas Kruuse.

Metsanädala korraldajaks on MTÜ Eesti Metsaselts, mis on alates 1991. aastast aktiivselt organiseerinud metsanädalate, seminaride, konverentside, kutsevõistluste, näituste ja muude samalaadsete ürituste korraldamist.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare