Maamajandus

Tihemetsa harib metsanduse alalPärnumaa Kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp hoiab kooli värve au sees ja kinnitab, et Tihemetsa Voltveti keskus jääb ka edaspidi oluliseks metsahariduse jagajaks.
Pärnumaa Kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp hoiab kooli värve au sees ja kinnitab, et Tihemetsa Voltveti keskus jääb ka edaspidi oluliseks metsahariduse jagajaks.Erakogu

Tihemetsas XIX sajandil ehitatud vanas mõisahoones asub Voltveti koolituskeskus, mis pakub täiskasvanud õppijaile täienduskoolitust ja tasemeõpet – näiteks metsanduse alal –, avardades nende võimalusi tööjõuturul.

Metsanduserialasid saab Voltveti koolituskeskuses õppida õigupoolest juba 20 aastat – alates 1995. aastast.

“Tihemetsat võib nimetada metsandusliku kutseõppe hälliks, sest 1925. aastal alustati siin Eestis esimesena metsandusõppe andmisega ja seda tehti kuni 1960. aastani,” selgitab Pärnumaa Kutsehariduskeskuse Voltveti koolituskeskuse metsanduse eriala kutseõpetaja Marje Kask. “Vahepeal õpetati põllumajandust ja alates 1995. aastast jätkus metsanduseõpe.”

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare